Jak wyczyścić i podłączyć zmywarkę?
Zmywarka to praktyczne urządzenie, które pozwala zaoszczędzić czasu związanego z myciem naczyń. Dlatego poznaj sposoby czyszczenia sprzętu. Dowiedz się, jakie są domowe sposoby na mycie i czego się używa – tabletek do zmywarki, soli, sody oczyszczonej a może octu? Jak często należy to robić? Przeczytaj, do czego się sprowadza podłączanie sprzętu!
Jak czyścić zmywarkę? Etapy
Na początek wyciągnij ze zmywarki kosze na sztućce i naczynia. Umyj je w wodzie z mydłem. Potem wyczyść drzwi urządzenia. Sprawdzi się w tym celu szczotka do naczyń lub szczoteczka do zębów. W ten sposób usuniesz brud nawet z najtrudniej dostępnych miejsc. Nie zapomnij o obudowie i przyciskach. Sprawdź, czy odpływ artykułu gospodarstwa domowego jest drożny. Następnie na dno sprzętu wlej szklankę octu spirytusowego. Włącz opcję pustego mycia naczyń. Pomiędzy jednym a drugim myciem dodaj łyżkę sody oczyszczonej. Zmieszaj ją z 3 kroplami olejku eukaliptusowego. Wpłynie to na zapach urządzenia. Całość trwa około 15 minut.
Jakie są domowe sposoby na czyszczenie zmywarki?
Długowieczność i dobrą kondycję zmywarki umożliwi odpowiednie czyszczenie. Polecana jest szczególnie specjalna sól do zmywarki. Chroni przed powstaniem kamienia. Dzięki temu dalsze czyszczenie będzie łatwe. W przypadku, gdy woda jest twarda, tabletki do zmywarki mogą nie wystarczyć.
Kolejną zasadą jest opłukiwanie naczyń przed włożeniem do urządzenia. Na naczyniach nie powinny się znajdować duże resztki jedzenia. Może to skutkować zatkaniem przewodów. W ten sposób zapobiegniesz nie do końca wymytym naczyniom. W celu poprawy wydajności stosuj nabłyszczacz. Dzięki temu zapobiegniesz powstaniu zacieków. Wszystko dzięki warstwie ochronnej. Ważne, aby środki do czyszczenia były dopasowane do twardości wody.
Oprócz tego sprawdzą się do czyszczenia zmywarki:
- ocet,
- soda oczyszczona,
- plasterki cytryny.
Jak często czyścić zmywarkę?
Czyszczenie zmywarki wolnostojącej nie powinno być rzadkie. Szczególnie jeśli często się z niej korzysta. W przypadku filtrów i koszyczków na naczynia trzeba je odświeżać co najmniej raz na 2 tygodnie. W tym celu przetrzyj je nasączoną wodą gąbeczką oraz płynem do mycia naczyń. Z kolei małą zmywarkę czyść co 2-3 miesiące. Dzięki odpowiedniej konserwacji będziesz mógł korzystać z urządzenia przez długie lata.
Jak wygląda podłączanie zmywarki i co jest potrzebne?
Aby podłączyć zmywarkę, koniecznie przygotuj artykuły takie jak:
- uszczelki,
- trójdrogowy zawór czerpalny,
- przedłużka,
- część syfonu z bocznym podłączeniem,
- wąż.
Na początku zakręć główny zawór wodociągowego i rozmontuj baterie. Następnie zamontuj na przewodzie zimnej wody trójdrogowy zawór czerpalny. Z kolei w przewód ciepłej wody wkręć przedłużkę. Dobrym jednak rozwiązaniem jest pomoc specjalisty ze sklepu AGD. Potem montuje się uszczelki, zakłada baterię i przykręca się wąż zaworu do zaworu czerpalnego.
W przypadku baterii sztorcowej działa się podobnie. Dobrze jednak wykonać to pod zlewozmywakiem. Wówczas wąż zmywarki będzie ukryty. Brudną wodę ze zmywarki odprowadza się do zlewozmywakowego syfonu. Wymienia się wtedy górną kształtkę syfonu na kształtkę z bocznym podłączeniem. Na nią montuje się wąż ściekowy. Od zsunięcia się go ochroni ściśnięcie cybantem. Warto wiedzieć, że zmywarki zasilane są napięciem 220 V. Ważne, aby gniazdka miały uziemienie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana